Fotografia przyrodnicza

Fotografuje każdy z nas, ale wielu nigdy nie zastanawia się nad tym jak wykonać dobre zdjęcie. Nawet jeżeli w amatorskim ujęciu nowoczesne aparaty fotograficzne zwalniają nas z obowiązku kontroli ekspozycji to kompozycja zawsze leży po naszej stronie – nie ważne czy fotografujemy iPhone’m czy profesjonalną lustrzanką cyfrową. Znajomość kilku ważnych reguł pozwoli rozwinąć nasz warsztat fotograficzny i robić lepsze zdjęcia. To dopiero jednak podstawy.
Jednym z działów fotografii jest fotografia przyrodnicza. Obiekty, jakimi się zajmuje wymagają nieco innego, raczej bardziej profesjonalnego, podejścia do zadania. Nie oznacza to jednak, że amatorzy nie mogę w niej próbować własnych sił, i to nawet bardzo prostym aparatem fotograficznym.

W kursie Fotografia Przyrodniczym przedstawione będą podstawy fotografii, szczególnie w aspekcie wykonywania zdjęć przyrodniczych. Uczestnicy zapoznają się z budową aparatu fotograficznego, obiektywów oraz akcesoriów fotograficznych. Omówione zostaną zasady prawidłowej ekspozycji i kompozycji obrazu oraz wykonania zdjęcia, a także podstawy cyfrowej obróbki zdjęć. Poruszone będą również zagadnienia różnych odmian fotografii przyrodniczej. Uczestnicy kursu oprócz poznania wspomnianych treści nabędą umiejętności wyboru odpowiednich ustawień aparatu i wykonania zdjęcia o pożądanej ekspozycji i kompozycji oraz analizy i oceny zdjęć, w tym przyrodniczych.

Kurs ogólnouczelniany Fotografia Przyrodnicza dedykowany jest studentom wszystkich stopni, trybów i kierunków. Dla studentów stacjonarnych prowadzony jest w systemie hybrydowym (część wykładów w sali, część poprzez platformę e-learningową – podział dokonywany jest wg preferencji uczestników danej edycji). Dla studentów niestacjonarnych kurs prowadzony jest w całości poprzez platformę e-learnigową.

Wymagane umiejętności: brak.
Wymagane kursy: brak.
Inne: jakikolwiek sprawny cyfrowy aparat fotograficzny (nawet smartphone).

W przypadku dodatkowych pytań proszę o kontakt e-mailowy lub osobisty.